во ,

Господине, вчера Ви испратив порака ‘Те сакам!’ но тоа не беше за Вас!…

Маж добива СМС порака:„Господине, вчера Ви испратив порака ‘Те сакам!’ но тоа не беше за Вас! Случајно сум го згрешила бројот. Извинете.“

Тој одговара:

„Касно е веќе госпоѓо, каснооо! Жена ми веќе Ве бара. Успеа да ви го најде и профилот на Фејсбук. За секој случај напуштете ја земјата!“

Што мислиш?

16 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Велигденски зајчиња: Неодолив рецепт за сите генерации

6 Здодевни клишеа за древниот Египет кои се залепија во нашите глави поради филмовите