во ,

Го прашува бабата внукот…

Реклама

Го прашува бабата внукот:

– Кажи ми, те молам, колку е часот?

– 12 и 15, бабо.

– Колку?!

– 12 и 15!!!

– Па 27. А зошто прашуваш?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мујо го прашува  Хасо…

Момче во такси јаде чоколадо и таксистот му вели…