во ,

Дакота Фенинг (30) откри слатка причина зошто Том Круз и праќа роденденски подарок секоја година

Реклама

Во текот на својата повеќе од 20-годишна кариера, Дакота Фенинг соработувала со многу реномирани холивудски актери. Фанинг открива за своите искуства работејќи со актери како Дензел Вашингтон и Роберт Патинсон. Меѓу многуте анегдоти што ги сподели, една од најтоплите беше за нејзиното време работејќи со Том Круз во филмот „Војна на световите“ од 2005 година.

Том Круз ѝ го подари на Дакота Фенинг нејзиниот прв мобилен телефон.

Фенинг откри дека Круз, кого го смета за животен пријател ѝ испраќа роденденски подарок секоја година од 2005 година. Во неодамнешно интервју за Harper’s Bazaar, Фенинг сподели дека нејзиниот прв мобилен телефон дојде како подарок од Том Круз. Актерката откри дека нејзиниот ко-ѕвезда во „Војна на световите“ ѝ подари Motorola Razr за нејзиниот 11-ти роденден.

„О, мој Боже, бев толку возбудена,“ се присетува на овој момент. Сепак, Фенинг призна дека можеби не беше најпрактичниот подарок, признавајќи дека немала никого да повика или испрати порака во тоа време. „Знаете, имав 11 години,“ шегувајќи се додава, „Но сакав да го имам. Го сакав. Се чувствував толку кул.“

А подароците не застанаа само на овој телефоон.

Кога Фенинг му се придружи на Енди Коен во емисијата „Watch What Happens Live“, таа со љубов откри дека Круз не ја прекинал својата смешна традиција. „Тој ми испраќа роденденски подарок секоја година откако имав 11 години,“ „Прекрасни подароци.“

Сега, повеќе од деценија подоцна, Фенинг понекогаш се прашува дали ќе престане. „Секогаш мислам, ’О, кога ќе наполнам 18, веројатно ќе престане. О, 21, ќе престане.’ Но секоја година. Тоа е навистина љубезно.“

Се разбира, Коен ја праша Фенинг да открие какви биле овие „прекрасни подароци“, и изненадувачки, одговорот беше прилично смислен откривајќи дека „Обично се чевли.“

Тоа не беше единствениот подарок што Дакота го добила од холивудска ѕвезда.


Дакота Фенинг сподели спомени за подарокот што го добила од нејзиниот ко-ѕвезда во филмот „Сонувач“ Курт Расел. „Курт Расел ми подари коњ,“ рече таа.

Рефлектирајќи за нејзините искуства работејќи со големи имиња како Круз и Расел од детството, таа спомена дека не се чувствувала заплашена, „Затоа што пораснав запознавајќи се со луѓе кои би се сметале за ’заплашувачки’ на некој начин, мислам дека тоа можеби малку ја намали таа страна од мене. Кога имаш 8 години, ти само се запознаваш со некоја личност како личност и не размислуваш за сите други работи, знаете?“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Разговараат двајца пријатели за една девојка…

Два вампири, татко и син, летаат ноќе и вели таткото на синот…