во ,

Да пиеме по една ракија?

– Сакаш ли да пиеме по една ракија?

– Не. Подобро чај.

– Овошен или од билки?

– Од билки.

– Нане, липа, мајчина душица, кантарион?

– Нане.

– Пластична или порцеланска чаша?

– Порцеланска.

– Шеќер, мед или засладувач?

– Мед.

– Планински или ливадски?

– Добро, добро! Тури по една ракија!

Што мислиш?

16 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 Причини зошто треба да престанете да одите во тоалет со смартфон

20 Илустрации покажуваат како ни изгледа секојдневието сами и во пар, кога никој не гледа?