во ,

Двај­ца велешани се качиле на погрешен воз, скокнале и се повредиле…

Реклама

Двај­ца велешани се качиле на погрешен воз, скокнале и се повредиле…

Зав­че­ра­ут­ро, во 06,30 часот, на Железничката станица во Велес, К.М. (21) и М.А. (44), двај­ца­та од Велес, се качиле во воз, кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје.
Ко­га виделе дека се во погрешен воз, бидејќи имале намера да одат во Гевгелија, на око­лу 150 м оддалеченост од Железничката станица, скокнале од возот.

При­тоа се здобиле со повреди, поради што биле однесени во Медицински центар во Ве­лес, од каде што потоа биле пренесени на лекување на скопските клиники.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Разговараат двајца македонски полицајци

Двајца рибари ловат риби во реката. Единиот фаќа златна рипка и таа му предлага да му даде подарок…