во ,

Двајца работници станале предмет на исмејување: „Глупавиот и поглупавиот од вистинскиот живот“

На интернет се појави снимка од работник кој од работната корпа излегува на начин кој многумина ги потсетил на филмот Глупавиот и поглупавиот.

На работникот за да се симне од корпата му помогнал еден колега, кој донел скала. Бидејќи работникот немал каде да ја потпре скалата, неговиот колега ја држел во раце. Следел момент со кој не се посрамотиле ниту неспретните мајстори Пат и Мат.

Не е познато каде настанало видеото, кое е објавено пред два дена на Јутјуб, но во секој случај ги насмеало корисниците на социјалните мрежи ширум светот.

„Глупавиот и Поглупавиот од реалниот живот. Што е ова побогу?“, пишува покрај снимката која стана вирална. Погледнете зошто.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Твитер корисниците ги споделуваат последните пораки кои им ги испратиле на поранешните: „Ги глумев сите оргазми“

Индиски парламентарци заспивале еден по еден на жестоката седница за економијата