во ,

Двајца рибари ловат риби во реката. Единиот фаќа златна рипка и таа му предлага да му даде подарок…

Реклама

Двајца рибари ловат риби во реката. Единиот фаќа златна рипка и таа му предлага да му даде подарок за да ја пушти да живее.

– Каков подарок? – прашува љубопитно рибарот.

– Сам одбери! Голема љубов, еден милион денари или голема мудрост.

– Сакам голема мудрост! – отсечно рекол рибарот.

– Готово! – рекла златната рипка и скокнала во реката.

По кратко време пријателот му рекол:

– Кажи нешто мудро бе!

– Требаше да си ги земам парите…


Неверојатен Попуст -30%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Двај­ца велешани се качиле на погрешен воз, скокнале и се повредиле…

Фотоалбум на баба VS. Фотоалбум на внуката