во ,

Дедо Петре, која е тајната за да се живее 100 години?

Новинар му прави интервју на стар дедо, Македонец, на неговиот 100-ти роденден.

– Дедо Петре, која е тајната за да се живее 100 години?

– Сега ќе ти кажам внучко. Еднаш во годината му правам на организмот алкохолна шок терапија.

– И колку ракија испивате тогаш?

– Само тој ден ништо не пијам.

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што ѕирка од прашината? Откриена необична појава на Месечината која ги воодушеви истражувачите

7 Интересни работи кои омилениот пијалок ги открива за вас