во ,

Директорот на едно јавно претпријатие ги постројува сите вработени и им вели…

Директорот на едно јавно претпријатие ги постројува сите вработени и им вели:

– Сите со средно училиште да застанат лево, а сите со факултет да застанат десно.

Сите убаво се поместуваат освен еден работник, кој ја крева раката и прашува:

– Директоре, а каде јас да застанам, јас имам само основно училиште.

– Ти застани овде покрај мене! – му вели директорот.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Јас и мојот сопруг имаме отворен брак и дознав дека сум бремена од друг маж

Еден комшија го задева другиот…