во ,

Добро бе Марике, зарем не ти бев доволно добар?

Марика го изневерила Перо, па тој ја прашал:

„Добро бе Марике, зарем не ти бев доволно добар?“

Реклама

„Верувај ми Перо, се случи сосема случајно“.

„Како случајно?“ – ја прашал Перо.

Марика му објаснила:

„Беше мрак, јас легнав да спијам. Тој влезе низ капијата – исто како ти, влезе низ вратата на куќата – исто како ти, влезе во собата – исто како ти…

Потоа, легна до мене – исто како ти, ме среди – исто како ти, е дури кога кажа ајде уште еднаш, дури тогаш сфатив дека тоа не си ти“.


Мали Џокица го прашал татко си: „Тато, тато, од кого ја наследив интелигенцијата?“

„Најверојатно од мајка ти, јас уште ја имам својата!“


Мујо се јавил во полиција: „Добар ден, дали е тоа полиција?“
„Да, повелете!“

„Дали ги прислушкувате разговорите?“
„Ги прислушкуваме!“

„Освен јајца и леб, што друго ми кажа Фата да купам?“


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како изгледа животот на Свалбард? На овој остров не е дозволено да раѓате и не ви е потребна виза

11 Искрени илустрации за маките кои им се добро познати на сите девојки и жени