во ,

Дошол маж во полиција и пријавува исчезнување на жената…

Реклама

Дошол маж во полиција и пријавува исчезнување на жената.

– Пријавувам исчезнување на мојата жена. Отиде на шопинг и уште не се вратила.

– Колку беше висока?

– Немам поим, никогаш не сум ја мерел.

– Боја на очи?

– Не знам, вистината да ви ја кажам, никогаш не сум ја погледнал внимателно.

– Боја на коса?

– Не знам, обично ја менуваше со годишните времиња.

– Што носеше на себе?

– Не сум сигурен дали беше сукња или фустан.

– Дали возеше автомобил?


– Да.

– Кој беше бојата на автомобилот?

– Црн Ауди А6 со турбо 3-литарски V6 мотор кој развива 333 коњски сили. Има осум-степен типтроник автоматски менувач со рачен режим. Има целосно ЛЕД осветлување напред, со светлосни диоди за сите функции на осветлување. На предната лева врата има многу дискретна гребнатинка долга 4 см.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ќерката ја прашува мајка си…

Приоѓа момче на девојка на журка…