во ,

Едниот вели: „Вујко ми е свештеник и го викаат Пречесниот“

Тројца млади момчиња се фалат еден со друг:

Едниот вели: „Вујко ми е свештеник и го викаат Пречесниот“.

„Ох“, вели другиот, „тоа не е ништо посебно. Мојот вујко ми е кардинал и го нарекуваат:” Еминенција“.

Третото момче ги погледнува со сожалување и вели: „Ох, ….. тоа не е ништо!

Вујко ми е толку дебел и има преку 200 килограми и кога оди по улица сите стојат и велат: „БОЖЕ БОЖЕ!“


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ја ле ти една риба, земи ја и да ја испржиш!

16 Фотографии кои ќе ви го подобрат расположението