во ,

Едноставна задача која многу од луѓето ја решаваат погрешно затоа што не внимаваат – го знаете ли решението?

Едноставната задача намачила многумина на социјалните мрежи откако била објавена на страницата „Genius Puzzles“ само поради тоа што не внимавале на редоследот на операцијата.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тато, ќе се женам!

Девојка нападната од див бизон, но успеала да го измами како на филм