во ,

Ееј шо работиш, салам ли си бре…

Вчера излевам од банката, и гледам еден цајкан пише казна, и а закачуе на бришачот, и ја му викна:

-Ееј шо работиш, салам ли си бре…

-Е па, не су ја крив, ти шо погрешно паркираш…

-Море, само 2 минути ме немаше бре…

-Не ме интересира…

-Коњу еден неписмен…

-Че ти пишам уште една, за вреѓање на службено лице….

-Јади гомна, да ти ебам селандур’та проста……

-Ее, еве уште една за ваа…

-Женичати да а ебам јас…..

-Не се расправам више со тебе… пријатно…

Мислам дека цајканот баш беше изнервиран, за разлика од мене, оти колта не беше моа, ја пешки дојду у банката…

-20% Попуст

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Две плавуши седат на кафе и оговараат друга плавуша…

Како успеа човече да направиш толку богатство?