во ,

Живеел еден праисториски човек во пештера. Еден ден на прагот се појавила жена…

Реклама

Живеел еден праисториски човек во пештера. Еден ден на прагот се појавила жена и му рекла:

– Пушти ме да живеам кај тебе.

– За што си ми?

– Ќе ти ja чистaм пештерата.

– Таа и така си е чиста.

– Ќе ти готвaм.

– Што ќе ми готвиш? Јас пред некој ден си отепав еден мамут, сега само се прибирам во пештерата, фрлам парче месо во огнот и готово…


– Те молам, пушти ме макар и само за една ноќ…

Ја пуштил… утрото излегува пред пештерата, погледнува кон изгрејсонцето, потоа надолу кон својот „алат“… му намигнува и вели:

– Значи еве за што си бил ти, а јас толку години само ореви кршам со тебе…


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ослободи ме и ќе ти исполнам 3 желби и рекла жабата…

Oхриѓанец и Србинка за време на една летна сезона во Охрид се фатиле …