во , , ,

За 130 евра си направил мини куќа која ја влече со велосипед

Куќичката е тешка само 27 килограми, така што без проблем ја влече со својот велосипед. Вели дека ова е совршено решение за луѓе кои сакаат кампување и велосипедизам, но не сакаат секој ден да поставуваат шатор.

Пол Елкинс отсекогаш мечтаел за слободен минималистички живот, посебно додека е на годишен одмор. Но, класичен шатор за кампување не му звучел како добра идеја и сакал нешто поинакво.

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како од бајките – Нереално убавото место Котсволдс во Англија

Фројденберг: Неверојатно германско гратче во кое куќите се „копи-пејст“