во ,

Знаеш ли што прочитав? Пиењето ти го скратува животот двојно!

Разговараат двајца пијани другари во кафана:

– Знаеш ли што прочитав? Пиењето ти го скратува животот двојно!

– Е како така?

– Е па ти на пример колку години си?

– 40.

– Е ако не пиеше, веќе ќе беше 80!

Што мислиш?

17 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Променила само една работа и сега е послаба за 60 килограми

Славата е многу добра за забите – погледнете какви заби имале овие ѕвезди на почетокот на кариерата