во ,

Зошто колега само вие не аплаудирате за прекрасниот подарок?

Во болницата очен лекар слави јубилеј 50 години верна служба. Колегите одлучиле да го изненадат и му подариле огромна слика на која имало око, а во зеницата на окото бил ликот на очниот лекар.

Сите се радувале и аплаудирале за прекрасниот подарок… сите освен гинекологот.

– Зошто колега само вие не аплаудирате за прекрасниот подарок?

– Затоа што по една недела јас славам 50 годишен јубилеј…

Што мислиш?

25 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Луѓе ги споделуваат најкатастрофалните дизајни на облека што ги виделе

„Израснав во сиромаштија и како бездомно дете, сега сум милионер на 26 години и возам Lamborghini“