во ,

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Ова се петте најчести грешки кои мажите ги прават по 30-тата, па и 40-тата година, што води кон нагло дебелеење.

Да, телото неизбежно се менува, но нема некоја магична причина или „заговор на стареењето“ поради кои сте почнале да качувате килограми откако сте наполниле 30 години.

Науката има одговор, треба само да ја послушате.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Овој човек успеал да ги измами сите: Карло бил на лажно боледување 35 години, па отишол во пензија! Еве како му успеало тоа

Трик кој проверено делува: Oслободете се од комарците за секунда – потребни ви се само две состојки