во ,

Зошто носите толку многу ладно оружје?

Полицаец запира автомобил за проверка. Во багажникот гледа десет големи ножеви и прашува:

– Зошто носите толку многу ладно оружје?

Реклама

Возачот:

– Јас сум жонглер и работам во циркусот. Жонглирам со ножеви.

– Не ти верувам, ај покажи!

Возачот ги зема ножевите и почнува да жонглира со нив.

Друг возач кој поминува со автомобилот по патот ја гледа сцената и ѝ вели на сопругата, која исто така е во автомобилот:

– Добро што престанав да пијам во 2023… се чудат какви тестови да измислат само за да ти ги земат парите…


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како ги добиваш тие пари зајко? – прашал еднаш волкот…

15 Хумористични ситуации од Том и Џери во кои секој ќе се пронајде