во ,

Зошто се разведувате?

– Зошто се разведувате? – Прашува судијата.

– Добро е што се разведуваме, а не ми судите за убиство, почитуван судија. Замислете – август, сонцето пече, две-три птички пеат, децата си играат во песокот, потта ме гали по вратот… со еден збор – сончево и топло лето.

Седам јас на клупата и се прашувам дали ќе ме пушти мрзата да станам да си земам едно ладно пиво, а таа:

„Кога ќе ја изнесеш елката од дневната соба?!“

Што мислиш?

6 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Те очекува една навистина бурна пролет со многу патувања, многу емоции…

Зошто си тажен бе комшија?