во , ,

“Илустрации погласни од зборови” кои говорат многу за жените, мажите, денешните врски и навиките

Израелскиот илустратор Јувал Робичек знае одлично да го прикаже денешниот свет и навиките на луѓето. Неговите илустрации немаат никаков текст или опис, но потребно е само малку да размислите за да сфатите што сакал да каже.

Извор: Yuvalrob.com , Instagram

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

40 Заеднички тетоважи што би ги посакале за вас и вашиот партнер

15 холивудски дами кои не се обидуваат секогаш да изгледаат совршено