во ,

И на 55 години изгледа фантастично: Славната дама без грам шминка, но идентична како на фотографиите од списанијата

Синди Крафорд била „уловена“ од папарацо фотографите и тоа без шминка, а на фотографиите кои што настанале без нејзино знаење изгледа многу убаво – како и во списанијата.

Една од најславните манекенки на сите времиња, Синди Крафорд, на 55 години сите ги восхитува со својот изглед.

Иако на модните писти освојуваше во далечните 90-ти години, оттогаш изгледа како „ниту еден ден да не остарела“, па и натаму може да се пофали со телото на супермодел.

Каква убавица е, потврдува новата фотографија на која што била фотографирана без еден грам шминка.

Папарацо фотографите Синди ја „уловиле“ додека влегувала во својот автомобил во Малибу, а го чекала својот син Присли Гербер и неговата девојка Сиднеј Брук, а на фотографиите кои што се настанати без нејзино знаење, таа изгледа идентично како и на фотографиите во списанијата.

Иако нејзината убавина со текот на годините избледнува, Синди има достојна наследничка – нејзината ќерка Каја Гербер која што е нејзина „мини копија“.

Поради неверојатната сличност со мајка ѝ, 19-годишното девојче веќе се појавило на модни ревии од светски познати дизајнери, но и во многубројни кампањи на скапи брендови и насловни страници на модни списанија.

Што мислиш?

22 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 Не толку познати иновации кои би можеле да го променат светот

Што работиш? Јас сум Personal assistant of the executive technical head manager…