во ,

Кажи чедо што гревови си направил?

Верник оди во црква да се исповеда.

Реклама

-Попе многу сум грешен…

-Кажи чедо што гревови си направил?

-Јас сум молер и во една куќа завршив една соба, доаѓа газдарица и со неа лаф муабет, лаф муабет, лаф муабет и и го оп….

-Добро де не е тоа толку голем грев

– Не е тоа ништо, продолжив да работам и доаѓа ќерка на газдарица и со неа лаф муабет, лаф муабет, лаф муабет и нејзе и го оп…

-И тоа не е толку голем грев

-Не е тоа ништо, следниот ден почнувам со работа доаѓа газдата и со него лаф муабет, лаф муабет, лаф муабет…


-Што бе и него ли?

-И него…

-Ај синко, господ ти ги простува гревовите, бргу излегувај преку врата, многу се замуабетивме…


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Касни кумановско војниче у строј, одвај дотрчуе и застануе у ред па се мести…

Не купувај. Сите пари треба да си ги дадеме. Гледај Охриѓани како дерат….