во ,

Како изгледаат лицата на 19 супермодели на врвот на славата и денес

Сјајните списанија и жолтата преса честопати прикажуваат лица кои ги познаваме долги години. Не ни помислуваме дека многу убавици веќе имаат над 50 години – сепак изгледаат одлично.


Клаудија Шифер

Кејт Мос

Летиција Каста

Тајра Бенкс


Наоми Кембел

Хајди Клум

Кристи Тарлингтон

Надија Оерман

Иман

Ева Херцигова

Рози Хантингтон-Вајтли

Брук Шилдс

Амбер Валета

Каролина Куркова

Џенис Дикинсон

Кристи Бринкли

Адријана Лима

Хелена Кристенсен

Синди Крафорд

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

16 Прекрасни дами за кои времето како да запрело

19 Луѓе кои имале неочекувана среќа