во ,

Како изгледа кога камион ќе се најде среде торнадо

Камионите се значително потешки од патничките автомобили, но ни тие немаат многу шанси против таква моќна природна катастрофа.

Снимките од кабината на камион го прикажуваат моментот кога возилото се пронашло на патотот на торнадото што го погодило градот Хоршам во Пенсилванија. Инцидентот се случи на почетокот на овој месец, а видеото ја прикажува силата на природата додека ветерот и налетите на дожд нагло се засилуваат, што кулминираше со превртување на камионот. За среќа, се чини дека возачот не е повреден.

Видеото беше споделено и на Редит, а некои корисници сугерираат дека возачот можел да се обиде да го спречи инцидентот со вртење на камионот. Меѓутоа, бидејќи правецот на ветерот брзо се менува и се се случи многу брзо, тешко е да се каже дали таквиот маневар ќе имал некаков ефект.

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

НАСА сака намерно да судри вселенско летало со астероид

15 Смешни и симпатични фотографии од крави сите оперени со шампон и исфенирани