во , ,

Како изгледа VS. Како навистина е: Германка ги исмејува монтираните фотки за на Инстаграм

Речиси ниту една девојка не прикажува кога со неизмиена коса во опавче и пижами јаде трето парче пица дома, но Гералдин е сурово искрена.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Гералдин Вест од Келн, Германија има 51.000 следбеници на Инстаграм, а омилена активност ѝ е да ги исмејува монтираните фотки за на Инстаграм.

Таа искрено покажува дека работите не се така совршени како што изгледаат на социјалните мрежи.

Инстаграм vs. Реалност:


Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Корисници на TikTok споделуваат необични факти за нивните држави

10 Неверојатни потези на луѓе кои ќе ве инспирираат