во ,

Како можеше да ви избега криминалецот?

Реклама

Началникот ги кара двајцата полицајци:

– Како можеше да ви избега криминалецот?

– Абе шефе, таман го стигнавме тој влезе во едно кино.

– А вие зошто не влеговте по него?

– Па началниче тој филм го имаме гледано…


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кога ќе се качам на Биг Бен и ќе викнам “Да живее кралот”, цел ден низ Лондон се слуша “Да живее кралот”…

Мамо, и јас сакам пет жени! Една ќе ме готви, втората ќе ми пее, третата ќе ме капе…