во , ,

Кириле, зошто масата е толку чиста? Ни трошки ни дамки…

Се враќа жената од трета смена и го прашува мажот:

– Кириле, зошто масата е толку чиста? Ни трошки ни дамки… Абе ти сношти воопшто јадеше ли нешто или ракија вечераше?

Папагалот од кафезот се јавува подло:

– Срцка, не чисти толку детално, оваа мојата кокошка ќе почне да се сомнева…

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Неверојатни фотографии од подводниот свет кои изгледаат како да се користени специјални ефекти

Купува Влав чоколада за да ја израдува жена си дома…