во

Кога јас би починал дали ти повторно би се омажила?

Ја прашува Мујо сопругата:

– Кога јас би починал дали ти повторно би се омажила? – на што таа му одговорила:

– Не љубов моја, би останала да живеам со сестра ми… А ти, миличок, дали би се оженил повторно, ако мене нешто ми се случи?

– Не, љубов моја и јас би останал да живеам со сестра ти – одговорил Мујо.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ги прашале девојките во Белград за тоа дали би избрале Србин или странец за партнер: Нивните реакции биле сосема изненадувачки

Добродојдовте во Рајот господа! Тука не мора да се грижите за пари…