во ,

Колку се апчињата за „следниот ден“?

Влегува Трпе во аптека и прашува:

– Колку се апчињата за „следниот ден“?

– 3000 денари!


– Ама само едно ми треба, не цела кутија.

– Да, де, 3000 денари е апче.

– Ништо тогаш, дај ми пелени.


-20% Попуст


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 Вицoви со златни рипки кои ќе ве насмеат до солзи

18 Миленичиња кои едвај чекаат да бидат сами