во , ,

Комши, ај те молам брзо извади ми два заба, и намачкај ме на лицето…

Трпе многу често каснел на работа. Шефот му се заканил дека ќе го избрка од работа ако закасни уште еднаш.

Си купил Трпе будилник и едно време ставувал на време, ама една ден станал во 7:45, а на работа требело да биде во 7:30.

Реклама

Исплашен иде кај комшијата кој бил заболекар и му вика:

– Комши, ај те молам брзо извади ми два заба, и намачкај ме на лицето со крв како да сум имал некаков инцидент.

Откако завршил, докторот му вика:

– Готово комши, 2000 денара.

– Зошто бе комши, нели е 500 денари од заб?

– Да, ама денеска е недела!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Tрпе го пасе своето стадо овци на планина покрај пат, кога наидува, сосема нов кабриолет BMW 645 со огромна брзина…

Во тој момент ѕвони ѕвончето, и Трпе брзо испрскал со освежувач…