во , ,

Купува Влав чоколада за да ја израдува жена си дома…

Купува Влав чоколада за да ја израдува жена си дома:

– Еве ти срце една коцка да се заблажиш.

– Зашто само една?!

– Па останатот спакувај го и чувај го за децата.

– Кои деца, па ние немаме деца?!

– Што се секираш, ќе имаме некогаш.

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кириле, зошто масата е толку чиста? Ни трошки ни дамки…

20 Бебиња со заби на возрасни кои изгледаат застрашувачки