во ,

Лежат в кревет жена и нејзиниот швалер. Правеле муабет и таа му кажала на швалерот дека мажот и е на службен пат…

Лежат в кревет жена и нејзиниот швалер. Правеле муабет и таа му кажала на швалерот дека мажот и е на службен пат во Москва. По некое време се слуша звонење на вратата, и мажот од таму извикува женоо се вратив.

Во брзање таа му рекла на швалерот ајде побрзо собери си ги парталите и фрлај се од шести спрат. Нели си кавалер.


Тој: Како да се фрлам од шести спрат. Ќе умрам. Високо е.

Таа: Не ме интересира, биди кавалер.

Немало кај да оди и се решил да се фрли. Додека паѓал надолу се молел Господи те молам спаси ми го животот, никогаш повеќе нема да спијам со мажена жена.

За среќа паднал долу во некој камион полн со памук, и се спасил.

Тој: Толку малку време паѓав, а толку глупости кажав.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Абе, да те прашам задоволен ли си од таа машина?

Дедо, па ти си во тип-топ форма! Како успеваш на овие години да немаш ниту покачен притисок а не дај Боже нешто друго?