во ,

Лука, што најмногу ти се допадна кај статуата на Венера?

После посетата на музејот, учителката ги прашува учениците:

– Лука, што најмногу ти се допадна кај статуата на Венера?

– Га*от.

– Надвор!

– Мартин, а тебе што најмногу ти се допадна кај статуата на Венера?

– Ци*ките.

– Надвор!

– Зоки…

– Добро, добро, разбрав, излегувам…

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Фотографии покажуваат како би изгледале познати личности кога би влегле во програмата за заштита на сведоци

12 Различни форми за нос и што се откриваат тие за вашиот карактер?