во , ,

Мажот се враќа дома мртов пијан. Одеднаш се зачуло “бум”.

Мажот се враќа дома мртов пијан. Одеднаш се зачуло “бум”.

Жената го прашува:

Реклама

Што беше тоа?

-Падна капутот.

-Па како капутот толку се слуша?!

-Па јас бев во него.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Осуденикот: Лаже друже судија, лаже, да даде Господ да цркне…

Отвориле Мујо и Хасо лекарска ординација во Швајцарија. Добро им тргнало, пациенти сè почесто почнале да доаѓаат…