во ,

Мажот штотуку заврши со читање на книгата „Бидете газда во својот дом“…

Реклама

Мажот штотуку заврши со читање на книгата „Бидете газда во својот дом“. Оди во кујната и застанува пред жена му. Со прстот и покажува во лицето и вели:

– Знај дека од сега па натаму јас сум газда во оваа куќа и мојот збор е закон! Навечер ќе ми подготвиш гурманска вечера и кога ќе ја изедам, ќе ми сервираш најфин десерт. После вечерата ќе одиме во спалната соба и ќе се бакнуваме онака како што јас сакам. Потоа ќе ми подготвиш бања да се опуштам. Ќе ми ги измиеш грбот и ќе ме избришеш, а потоа ќе ми донесеш пижама.

После тоа ќе ми ги измасираш стапалата и рацете. Погоди, кој ќе ме облече и расчешла кога сето тоа ќе биде готово?

– Па, јас би рекла, погребникот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Сто проценти сум сигурен дека твојата тешта не знае да игра шах…

Отишла девојка во црква да се исповеда…