во , ,

Маж во години отишол во авто-салон и си купил ново Порше…

Реклама

Маж во години отишол во авто-салон и си купил ново Порше. Вози тој по патот со 160 на час, ветер во косата, девојки го гледаат, ма милина…

Погледнува во ретровизорот и гледа полицаец со ротација. Си мисли тој, ќе му побегнам и нагазува на 200 на час, но брзо се созема, помислувајќи дека е сепак престар за такви лудории и застанува покрај патот. Полицаецот доаѓа до него и му вели:

– Господине, смената ми завршува за 5 минути, ќе ве пуштам под услов да ми кажете зошто бегавте од мене?

– Па видете, жена ми избега пред една недела со полицаец, па се исплашив дека сега ми ја враќате!

Полицаецот се насмевнува и му ја враќа возачката…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Добив на лотарија и ги дадов сите пари на мојата поранешна сопруга

Таткото ајкула го учи својот син…