во ,

Македонец оди низ пустина без капка вода во себе…

Реклама

Македонец оди низ пустина без капка вода во себе. После долго одење, конечно видел една оаза и еден змеј како седи до водата. И по стапките на својот предок Крали Марко, Македонецот собрал храброст и почнал да се тепа со змејот. Се бореле така некое време и змејот го прашува:

– Што сакаш ти бе?

– Сакам да се напијам вода!

– Е па напиј се, што се тепаш!?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Прилепчанец се јавува кај братучедот во Битола…

Три брачни парови ги прославуваат годишнините од бракот во еден хотел…