во ,

Мамо, се заљубив.

– Мамо, се заљубив.

– Како се вика? Знае ли да готви? Убава ли е? Од добро семејство ли е? Што има завршено? Што работи? Сериозна ли е врската? Зошто не ми кажа до сега? Кога ќе не запознаеш?

– Тато, се заљубив.

– Во жена?

– Да.

– Убаво…

Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Слики кои ќе ве потсетат потсетат дека животот е убав

50 Смешни очекувања VS. реалност фотографии