во ,

Мамо, ќе имаме тест по географија…

Реклама

Мали Џокица:
– Мамо, ќе имаме тест по географија. Каде се наоѓа Франција?
– До Шпанија, сине.
– А Бермудите?
– Во втората фиока од плакарот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Му купиле на малиот Трпе патики…

Отишoл попoт вo полиција, затоа што му го украле велосипедот…