во ,

Мајката ја пуштиле неколку часа порано од работа поради пандемијата…

Мајката ја пуштиле неколку часа порано од работа поради пандемијата.

Влегува дома и синот ја пречекува на вратата со зборовите:

– Мамо, тато е во спалната со непозната жена.

– Е сега ќе го убијам, говедо едно!

– Априлили мамо! Не е непозната, комшивката е…

Што мислиш?

14 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Колекционери на необични нешта кои постојат во светот

15 Познати личности кои изгледаат премногу слично како две капки вода