во ,

Ми дојдоа 9 гости, а имам 6 столици. Имаш 3 столици?

Влав прашува комшија:

– Ми дојдоа 9 гости, а имам 6 столици. Имаш 3 столици?

– Имам.

– Одлично, сега ќе ти пратам тројца гости.

Што мислиш?

9 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Фотографии кои покажуваат колку е застрашувачка неодамнешната вулканска ерупција на Филипините

35 Неверојатни илустрации базирани на една основна слика