во ,

Мујо и Хасо останале без пари, криза, па решиле да ограбат еден стан…

Мујо и Хасо останале без пари, криза, па решиле да ограбат еден стан.

Влегле ноќе во една зграда, провалиле во еден стан и почнале да бараат вредни предмети.

Наеднаш слушнале како доаѓа чуварот на зградата. Мујо му вели на Хасо:

– Хасо брзо, скокај преку прозорецот!

– Ама ова е 13-ти спрат!

– Абе не биди суеверен, скокај!

Што мислиш?

5 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

33 Урнебесни стрипчиња со неочекувана завршница

30 Смешни Инстаграм VS. Реалност споредби