во , ,

Најголемите Фотошоп катастрофи: После овие фотографии повеќе нема да му верувате на Инстаграм

Што би правеле социјалните мрежи без Фотошоп? Не знаеме дали би биле еднакво популарни, но знаеме дека на нив би се споделувале помалку фотографии.

Многу е едноставно – не верувајте во сè што гледате на социјалните мрежи, а овие фотографии кои ги собрал порталот „Bored Panda“ најдобро ќе ви покажат на што сè се спремни луѓето за лајкови на Фејсбук и Инстаграм.

Што мислиш?

11 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20+ луѓе кои избрале интересни тетоважи за врат: Некои ќе ви се допаднат, а други ќе ве вознемират

Твитер корисниците ги споделуваат последните пораки кои им ги испратиле на поранешните: „Ги глумев сите оргазми“