во , ,

На автобуската станица жена со дете чека автобус…

На автобуската станица жена со дете чека автобус.

Реклама

На станицата стои и еден полицаец. Детето постојано плаче:

– Мамo, мамooo, кога ќе дојде веќе тој автобус?

– Чичкото го пере автобусот, сине, стрпи се, ете го наскоро ќе дојде.

Стојат тие уште половина час. Полицаецот се шета, кога детето повторно прашува:

– Мамо, дали чичкото го изми автобусот?

– Го изми сине, само уште да го поправи и доаѓа.

Чекаат уште половина час и детето пак:

– Па дали го поправи?


– Го поправи сине, уште само да го пребојадиса и еве го.

Во тој момент полицаецот ја фрла капата и вели:

Е СЕГА НАЈДЕ ДА ГО БОЈАДИСУВА!


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Си оди човек дома од работа и по пат му текнува дека неговата ќеркичка има роденден…

Се вози Хасо со новиот велосипед. Го сретнува Мујо и зачудено го прашува…