во ,

На колку парчиња сакате да биде исечена пицата, на 6 или 12? ​

– Плавуша оди во пицерија и си нарачува пица. Келнерот ја прашува:​

– На колку парчиња сакате да биде исечена пицата, на 6 или 12? ​

– Плавушата: ​

– На 6, 12 не можам да изедам​

Навалица Продавница

Што мислиш?

13 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Те молам, да одморам малку….

Девојката: Пушиш ли?