во ,

На пазар во гужвите некое мало човече се судрило со некој крупен развиен батка…

На пазар во гужвите некое мало човече се судрило со некој крупен развиен батка.

Човечето изнервирано му вели на батката:

– Слушај ти, сериозно ме удри, или само се шегуваше.

Батката го гледа човечето и му вели:

– Сериозно те удрив бе, и сега што?

– Е добро ко си бил сериозен, оти јас не трпам шеги.

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Зауставља полицајац кумановца на автопут с’с 180 на сат и му вика…

Кажете ми ве молам, од колку милиграми Дијазепам треба да му земам на мажот ми?