во ,

На семафор на црвено застанува црно ауди со тројца набилдани и истетовирани момци во него…

На семафор на црвено застанува црно ауди со тројца набилдани и истетовирани момци во него, кога одеднаш ТРАССС!!

Ги удира Југо со едно мало човече кое нема повеќе од метар и пеесет. Човекот ги гледа напумпаните во Аудито подголтнувајки си ја плунката, си вели:

Реклама

– Готов сум, ама скапо ќе си ја продадам кожата.

Го отвара гепекот, ја вади хеблата и почнува да мава по аудито.

Го крши ретровизорот, мава по хаубата, по шофершајбната, ги дупчи гумите и задоволен се враќа во своето југо, го стартува и си оди.

Во аудито, тројцата билдери се гледат немо, смрзнати од страв…

– Кој беше овој? прашува едниот,

– Немам поим, ама замисли да бевме ние криви што ќе ни се случеше.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

По што заклучуваш дека обвинетиот бил земја пијан? – го прашува судијата сведокот…

Ајде говедо стануј ќе закасниш на работу…