во ,

На царина, цариниците на работа доаѓале со ептен јаки коли, мерцедеси, поршиња, ферарија…

Реклама

На царина, цариниците на работа доаѓале со ептен јаки коли, мерцедеси, поршиња, ферарија… Еден ден главниот на царината се изнервирал и им рекол:

– Од утре, сите со автобус да доаѓате на работа, на што личи ова!

Шефот доаѓа утредента на работа и гледа: на паркингот паркирани 10 автобуси.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

За време на еднопартискиот систем, учителката го прашува малиот Трпе…

Две плавуши разговараат…